Offering you a complete choice of products which include 600x600mm rustic tile and 2x2 rustic floor tiles.
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Tile Size | 600×600 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Specific Usage | Balcony |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Application | Outdoor Floor |
| Water Absorption | < 0.5% |
| Suitability | Floor |
| Tile Design | Cheque |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Home |
| Is it Interlocking | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Brand. | Laxmi Ceramic |
| Thickness | 10 mm |
| Tile Thickness | 8 mm |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Tile Size | 600×600 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Specific Usage | Balcony |
| Tile Thickness | 8 mm |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Application | Outdoor Floor |
| Water Absorption | < 0.5% |
| Suitability | Floor |
| Tile Design | Floral |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Home |
| Is it Interlocking | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Brand. | Laxmi Ceramic |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India