Our product range includes a wide range of 600x600mm god picture tiles, 300x600mm god picture tiles, 600x900 god picture wall tiles and 12x18 god picture tiles.
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Design Theme | Religious |
| Tile Size | 600x600 mm |
| Application Area | Wall |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Print Type | Digital Print |
| Usage Area | Temple, Lobby |
| Tile Design | Plain |
| Scratch Resistant | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Installation/Service Provided | No |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND. | LAXMI CERAMIC |
| Surface Finish | Polished |
| Finish | Glossy |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Design | Religious |
| Tile Size | 300x450 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Bathroom, Kitchen, Living Room |
| Orientation | Horizontal |
| Color Tone | Light |
| Edge Type | Rectified |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Design Theme | Religious |
| Tile Size | 600x900 mm |
| Application Area | Wall |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Print Type | Digital Print |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Bathroom |
| Scratch Resistant | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Installation/Service Provided | No |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND. | LAXMI CERAMIC |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Design Theme | Religious |
| Tile Size | 300x450 mm |
| Application Area | Wall |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Print Type | Digital Print |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Temple |
| Tile Design | Floral |
| Scratch Resistant | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Installation/Service Provided | No |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Specific Usage Area | Living Room |
| BRAND. | LAXMI CERAMIC |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India