Offering you a complete choice of products which include 600x600mm old marble floor tiles and 20 mm new marble floor tiles.
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Indian Marble |
| Tile Size | 600 x 600 mm |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 16 mm |
| Tile Design | Cheque |
| Surface Finish | High Gloss |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Residential |
| Color | Green |
| Packaging Type | Box |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
2x2 feet old marble floor tiles are a unique choice for those looking to incorporate the timeless elegance and classic beauty of marble into their spaces. Often characterized by their vintage, weathered appearance, these tiles can add character and warmth to both traditional and contemporary interiors. The large format (600 x 600 mm) ensures fewer grout lines, creating a seamless and expansive effect.
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Marble Type | Indian Marble |
| Tile Size | 600 x 600 mm |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 20 mm |
| Tile Design | Floral |
| Surface Finish | High Gloss |
| Usage/Application | Flooring |
| Usage | Residential |
| Color | Beige |
| Packaging Type | Box |
| Form | Tile |
| Finishing | Polished |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
20 mm marble floor tiles are an excellent choice for those seeking the timeless beauty of marble combined with superior strength and durability. With a thickness of 20 mm, these tiles are thicker than standard tiles, providing added strength, making them perfect for both interior and exterior applications.
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India