Pioneers in the industry, we offer 2x4 floor city white gvt tiles, 600x600mm pgvt gvt vitrified tiles, 600x600mm book match gvt tiles, 600x600mm glazed vitrified tiles, 600x600mm gvt pgvt vitrified tiles and 600x600mm gvt vitrified tiles from India.
₹ 23 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 2x4 sqft |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Floor |
| Thickness | 12 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Beige |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Tile Design | Plain |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 23 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Type | GVT |
| Thickness | 8 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Beige |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Series | Satvario |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15000 sq ft
₹ 23 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Type | GVT |
| Thickness | 8 mm |
| Design | Fabric Look |
| Color Family | Multi Color |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 25 / Sq ft Get Latest Price
| Glaze Type | GVT |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Application Area | Wall |
| Tile Size | 600×600 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| Finish | Glossy |
| Thickness | 12 mm |
| Frost Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Suitability | Floor |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
| Box Weight | 26.5 |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Series | Satvario |
Minimum order quantity: 12000 Sq ft
₹ 26 / Sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Type | GVT |
| Thickness | 12 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Ivory |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15000 Sq ft
₹ 33 / Sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Size | 2x2 Feet(600x600 mm) |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Floor |
| Type | GVT |
| Thickness | 12 mm |
| Design | Stone Look |
| Color Family | Multi Color |
| Surface Finish | 3d Finish |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15000 Sq ft
₹ 27 / Sq ft Get Latest Price
| Glaze Type | GVT |
| Tile Size | 600×600 mm |
| Application Area | Floor |
| Finish | Glossy |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| Thickness | 12 mm |
| Color Family | White |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Design | Marble Look |
| Suitability | Floor |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
Minimum order quantity: 10000 Sq ft
₹ 29 / Sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Thickness | 8 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Grey |
| Suitability | Floor |
| Type | Polished Glazed |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 10000 Sq ft
₹ 23.5 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Thickness | 11 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Beige |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×600 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Type | GVT |
| Thickness | 9 mm |
| Design | Stone Look |
| Color Family | Grey |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 500 sq ft
2 x 2 glazed vitrified tiles are a popular choice for flooring in both residential and commercial spaces, offering an attractive combination of durability, elegance, and functionality. These tiles are available in a 2-foot by 2-foot size (approx. 600 x 600 mm) and feature a glazed surface that enhances their visual appeal while providing excellent performance in high-traffic areas.
₹ 24 / sq ft Get Latest Price
| Glaze Type | GVT |
| Application Area | Floor |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Finish | Glossy |
| Design | Marble Look |
| Material | Vitrified |
| Color Family | Grey |
| Thickness | 9 mm |
| Suitability | Wall |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | GVT |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 22 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Finish | Glossy |
| Application Area | Living Room |
| Thickness | 9 mm |
| Design | Marble Look |
| Color Family | Beige |
| Num Of Tiles | 2 |
| Brand | Laxmi Ceramic |
| Colour | Multicolour |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India