Providing you the best range of 600x1200 high glossy tiles, 300x450 glossy wall tiles and 600x1200mm glossy tiles with effective & timely delivery.
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | Glossy |
| Application Area | Floor |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Material | Vitrified |
| Design | Marble Look |
| Usage | Living Room |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| BRAND | LAXMI CERAMIC |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 115 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 300x450 mm |
| Application Area | Floor |
| Design Theme | Mosaic |
| Usage Area | Swimming Pool |
| Material | Ceramic |
| Color | Multicolor |
| Water Absorption | 3–6 % |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Features | Frost-Proof, Low Absorption, Stain-Proof, Chemical-Resist, Fade-Proof |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 33 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | Glossy |
| Application Area | Wall |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Material | Ceramic |
| Design | Marble Look |
| Usage | Bathroom |
| Country of Origin | Made in India |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Cheque |
| Suitability | Wall |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| BRAND. | Laxmi Ceramic |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 25 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | Glossy |
| Application Area | Floor |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| Design | Marble Look |
| Usage | Living Room |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Cheque |
| Suitability | Floor |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
It seems like you are referring to "Glossy Endless" floor tiles, which might be a specific collection or style of glossy vitrified tiles. However, there isn't a widely recognized or universal product specifically named "Glossy Endless" in the industry, so it could be a branded or specialized collection from a specific manufacturer or tile company. Here's a general overview of what glossy vitrified tiles with an "Endless" design might entail:
₹ 25 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | Glossy |
| Application Area | Floor |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| Design | Marble Look |
| Usage | Living Room |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Vertical Lines |
| Suitability | Wall |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
Glossy Endless Tiles are a premium choice for creating sleek, modern, and visually expansive spaces. Their high-gloss finish, combined with an endless design, allows for a seamless and luxurious look, ideal for both residential and commercial interiors.
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India