Prominent & Leading Manufacturer from Morbi, we offer 12 x 18 inch high glossy tiles and 600x1200mm high glossy tiles.
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | High Gloss |
| Application Area | Wall |
| Tile Size | 300×450 mm |
| Surface Finish | High Glossy |
| Material | Ceramic |
| Design | Stone Look |
| Usage | Bathroom |
| Type | Digital |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Floral |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
12x18 inch High Glossy Endless Tiles (approximately 300x450mm) are a versatile choice for walls, particularly in kitchens, bathrooms, and accent areas. The "endless" design ensures a seamless, flowing pattern across multiple tiles, creating a unified and visually appealing surface.
₹ 36 / sq ft Get Latest Price
| Gloss Level | High Gloss |
| Application Area | Wall |
| Tile Size | 600×1200 mm |
| Material | Vitrified |
| Design | Stone Look |
| Usage | Bathroom |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Suitability | Wall |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Color | Multicolor |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Carton |
| BRAND. | Laxmi Ceramic |
Minimum order quantity: 100 sq ft
High Glossy Endless Tiles are a premium choice for achieving a seamless, reflective, and modern look. These tiles create a continuous design effect, often used to give an illusion of larger spaces and a more luxurious atmosphere.
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India