Our product range includes a wide range of 300x450mm bathroom designer wall tile, 12x18 digital wall tiles and 300x450 project work wall tiles.
₹ 125 / Box Get Latest Price
| Placement | Wall |
| Finish | Glossy |
| Tile Size | 300x450 mm |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Usage Area | Shower Area |
| Pattern | 3D Effect |
| Water Absorption | 0.5–3 % |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Specific Usage Area | Bathroom |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 800 Box
₹ 125 / Box Get Latest Price
| Placement | Wall |
| Finish | Glossy |
| Tile Size | 300x450 mm |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Usage Area | Shower Area |
| Pattern | Geometric |
| Water Absorption | 0.5–3 % |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 700 Box
₹ 118 / Box Get Latest Price
| Finish | Glossy |
| Size | 1x1.5 Feet |
| Application / Series | Bathroom |
| Design Look | Floral |
| Tile Concept | Light (LT) |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | Digital |
| Material | Ceramic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Box
₹ 118 / Box Get Latest Price
| Finish | Glossy |
| Size | 1x1.5 Feet |
| Application / Series | Bathroom |
| Design Look | Floral |
| Tile Concept | Light (LT) |
| Surface Finish | Glossy |
| Type | Digital |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 100 Box
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India