Pioneers in the industry, we offer 600x1200mm digital floor tiles and 600x1200mm white digital ceramic tiles from India.
₹ 25 / sq ft Get Latest Price
| Size | 600x1200 mm (2x4 ft) |
| Finish | Glossy |
| Tile Type | Glazed Vitrified (GVT) |
| Surface Finish | Matte |
| Look | Marble |
| Thickness | 12 mm |
| Brand | Millennium |
| Material | Ceramic |
| Type | Digital |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Design | Cheque |
| Color | Multicolor |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Installation/Service Provided | No |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Scratch Resistant | No |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND. | Laxmi Ceramic |
Minimum order quantity: 10000 sq ft
₹ 26 / sq ft Get Latest Price
| Application Area | Floor |
| Tile Size | 600x1200 mm |
| Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Pattern | Cement Look |
| Usage Area | Living Room |
| Water Absorption | <0.5 % |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Type | Digital |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Super White Ceramic Tiles are a premium choice for achieving a sleek and sophisticated look in various interior and exterior spaces. Here’s a comprehensive guide on their features, applications, and benefits:
Sandip Kumar Keraliya (CEO)
Laxmi Ceramic
Second Floor, Shop No.07, SR No.77 P1,Plot No.1, Harigun Plaza, Jetpar Road, Mahendra Nagar
Morbi - 363642, Gujarat, India